Kurumsal

HAKKIMIZDA

MEKAR GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ
40 Yıllık Tecrübe

Dış ticaretin en kritik aşamasında hizmet verdiğimizin bilinciyle kendimizi açık, kurumsal, şeffaf, dürüst, kolay ve her zaman ulaşılabilir, şirketinizi kendi şirketimiz gibi gören dış ticaret partneriniz olarak tanımlıyoruz. Tekstil, Gıda, Teknoloji Endüstri, Yapı&Dekorasyon, Otomotiv, Maden&Metal, Sağlık, Kozmetik ve Parakende sektörleri için etkin ve deneyimli kadrosu ile siz değerli müşterilerimize farklı çözüm yolları üretmekteyiz.

Firmamız, Teşvik ve Uygulama Hizmetlerinin, Dış Ticaret'e konu her türlü yazılı ve sözlü danışmanlık işlemlerini sorunsuz ve hızlı şekilde yürütür. Tüm ofislerimizi online birbirine bağlayan ve sürekli güncellenen bilgi-işlem altyapımız, araç filomuz ve kuryelerimiz ile sürekli evrak sirkülasyonu sağlanmaktadır.

Şirket Politikamız

Kurumsal

Mekar müşterileri, bilgili ve deneyimli gümrük operasyon departmanları ile güvenilir bilgi, güncel mevzuat, proje danışmanlığı hizmetleri yanı sıra online işlemler, dijital arşiv, 7/24 danışmanlk hizmetleri de sunmaktadır. Mekar Gümrük Müşavirliği olarak en büyük farkımız müşterilerimizin ticaretini kolaylaştırmak için onlara kusursuz ve mükemmel hizmeti sunmak için verdiğimiz önem ve dikkattir.

Vizyonumuz

Müşterilerimizin ve Çalışanlarımızın koşulsuz tatmin ve memnuniyetini esas alan, Türkiye'nin öncü ve hızlı büyüyen Gümrükleme Firması olmak.

Misyonumuz

Hizmet verdiğimiz alanlarda, ihtiyaçlar ölçüsünde çözüme kısa sürede ulaşmak ve kalite anlayışımızdan ödün vermeden sürdürülebilir hizmet vermek.

Denetimli Hizmet

İthalat ve İhracat için kullandığınız iç ve dış kaynakların doğruluğundan emin değil misiniz? Denetim hizmetimiz ile rahat bir şekilde en verimli sonuçlara ulaşıyoruz.

Müşteri Odaklı Hizmet

Profesyonel ekibimiz ile raporlamalarınızı belirtmiş olduğunuz aralıklarla yapmaktayız. Acil durumlarda kurye ekibimiz ile evraklarınız en kısa sürede teslim edilir.

Dijital Hizmet

Gümrük operasyon departmanları ile güvenilir, mevzuata uygun ve proje danışmanlığı hizmetleri sunmanın yanı sıra online işlemler, dijital arşiv hizmetlerini de sunuyoruz.

İthalat ve ihracat için kullandığınız iç ve dış kaynakların işlerini düzgün yaptığından ne kadar eminsiniz?

Mekar Gümrük Müşavirliği olarak, ithal veya ihraç edeceğiniz ürünün tarifesini belirliyoruz, ardından ilgili dış ticaret mevzuatlarını inceliyoruz, en uygun dış ticaret yöntemini size öneriyor, dış ticaretin gerçekleşmesi için ilgili dokümantasyonu hazırlayıp adınıza beyanda bulunuyor, gümrük sürecini takip ediyor, varsa vergilerinizi tahakkuk ettiriyor, ödemeleri yapıyor, eşyayı veya evrakları ilgili lojistik birime teslim edilmesini sağlıyoruz. Sonrasında da verdiğimiz hizmete dair dokümantasyonları ve raporları hazırlayıp sizlere sunuyoruz.

Vekillik100%
Danışmanlık100%
Eğitim100%
Denetim100%