Hizmetlerimiz

Sunduğumuz Hizmetler

İthal veya ihraç edeceğiniz ürünün tarifesini belirliyoruz, ardından ilgili dış ticaret mevzuatlarını inceliyoruz, en uygun dış ticaret yöntemini size öneriyor, dış ticaretin gerçekleşmesi için ilgili dokümantasyonu hazırlayıp adınıza beyanda bulunuyor, gümrük sürecini takip ediyor, varsa vergilerinizi tahakkuk ettiriyor, ödemeleri yapıyor, eşyayı veya evrakları ilgili lojistik birime teslim edilmesini sağlıyoruz.

Sonrasında da verdiğimiz hizmete dair dokümantasyonları ve raporları hazırlayıp sizlere sunuyoruz. Tüm bu işlemler için şubelerimizde 4 kişiden oluşan bir takım size hizmet ederken, tüm gümrüklerde sürekli bulundurduğumuz elemanlarla bürokratik süreci takip ediyoruz.
Ayrıca firmanız, nakliyeciniz, biz ve gümrükler arasındaki evrak akışını hızlandırmak için bize ait kuryeler çalıştırıyoruz.
İthalat ve ihracat için kullandığınız iç ve dış kaynakların işlerini düzgün yaptığından ne kadar eminsiniz?

- Farklı sektörlerden bir çok firmanın dış ticaret ve gümrük alanlarındaki faaliyetlerini denetleyen ve resmi mevzuata tamamen hakim olan uzmanlarımız dış ticaret departmanlarınızı, gümrükçülerinizi, serbest bölge veya dahilde işleme faaliyetlerinizi denetleyerek size rapor sunabilir. Nelerin doğru, nelerin yanlış yapıldığını gösterebilir. Böylece sizler de içiniz rahat bir şekilde dış ticaret yapmaya devam edebilirsiniz.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız dış ticaret yapan firmaları sürekli denetlemektedir. Sonradan Kontrol olarak adlandırılan bu denetimler için sıranın size geleceği güne hazır mısınız?

- Bu denetimlerde gümrük müfettişleri şirketinizin son 3 yıldaki dış ticaret belgelerini, faturalarını ve beyannamelerini en ince detayına kadar incelemekte ve çapraz sorgulama ile şirket muhasebe kayıtlarına da inerek doğruluğunu kontrol etmektedir.
Denetimler sırasında bir eksiğiniz veya hatanız var ise hem yüksek risk grubuna alınabilir hem de büyük cezalara çaptırılabilirsiniz.

Gümrükçünüzün her şeyi doğru yaptığından emin misiniz?

- Sonradan Kontrole hazırlanmak için Ön Denetim yaptırın. A karneli müşavirlerimiz ve mali müşavirlerimiz gümrük müfettişlerinin denetiminin bir benzerini yaparak sizin eksik ve hatalarınızı bulur, bunları nasıl tamamlayacağınızı ve düzelteceğinizi gösterir.
Dış ticaret, ithalat, ihracat ve gümrük alanlarında daha verimli ve hatasız çalışmak için en doğru yapılanmanın nasıl olabileceğini, işlem süreçlerinin nasıl kurgulanması gerektiğini, ithalat veya ihracat için söz konusu ürünlere dahil hangi belgeleri nerden nasıl alabileceğinizi, gümrüklerde yaşadığınız problemleri nasıl çözebileceğinizi bizlere sorabilirsiniz.

Dış ticarette alınacak kritik kararlar mutlaka bir danışmanlık hizmetinin rehberliğinde alınmalı ve uygulanmalıdır. Bizden danışmanlık talep eden müşterilerimizi öncelikle danışmanlık konusunda bir eğitime tabi tutuyoruz. Çok sık danışmanlık verdiğimiz alanlara dair oluşturduğumuz bu eğitimler katma değeri en yüksek eğitimlerimizdir.

Dış ticarete dair temel bilgilerin verildiği bu eğitimleri dış ticaretle uğraşan tüm personellerin alması gerekir. Bu eğitimlerde amaç çalışanlarınızın ithalat ve ihracat işlemlerinde hatasız ve hızlı çalışmalarını sağlamaktır.